  <Code label="Code" urlencoded="DS%2fUK%2f1030" urlpathencoded="DS/UK/1030">DS/UK/1030</Code>
  <Surname label="Surname" urlencoded="Morris" urlpathencoded="Morris">Morris</Surname>
  <Forenames label="Forenames" urlencoded="John" urlpathencoded="John">John</Forenames>
  <PreTitle label="PreTitle" urlencoded="" urlpathencoded=""></PreTitle>
  <Title label="Title" urlencoded="" urlpathencoded=""></Title>
  <Dates label="Dates" urlencoded="1826-1893" urlpathencoded="1826-1893">1826-1893</Dates>
  <Gender label="Gender" urlencoded="Male" urlpathencoded="Male">Male</Gender>
  <ParallelEntry label="ParallelEntry" urlencoded="" urlpathencoded=""></ParallelEntry>
  <NonPreferredTerm label="NonPreferredTerm" urlencoded="" urlpathencoded=""></NonPreferredTerm>
  <INFORMATIONAREA label="INFORMATIONAREA" urlencoded="" urlpathencoded=""></INFORMATIONAREA>
  <DatesAndPlaces label="DatesAndPlaces" urlencoded="Born+4+July+1823%2c+Madras%2c+India.+Entered+the+English+Province+of+the+Society+of+Jesus+28+February+1867.+Final+vows+in+the+Society+of+Jesus+15+August+1877.+Died+22+October+1893%2c+Wimbledon." urlpathencoded="Born%204%20July%201823,%20Madras,%20India.%20Entered%20the%20English%20Province%20of%20the%20Society%20of%20Jesus%2028%20February%201867.%20Final%20vows%20in%20the%20Society%20of%20Jesus%2015%20August%201877.%20Died%2022%20October%201893,%20Wimbledon.">Born 4 July 1823, Madras, India. Entered the English Province of the Society of Jesus 28 February 1867. Final vows in the Society of Jesus 15 August 1877. Died 22 October 1893, Wimbledon.</DatesAndPlaces>
  <Address label="Address" urlencoded="" urlpathencoded=""></Address>
  <Nationality label="Nationality" urlencoded="" urlpathencoded=""></Nationality>
  <Activity label="Activity" urlencoded="" urlpathencoded=""></Activity>
  <Relationships label="Relationships" urlencoded="" urlpathencoded=""></Relationships>
  <PublishedWorks label="PublishedWorks" urlencoded="" urlpathencoded=""></PublishedWorks>
  <OtherInfo label="OtherInfo" urlencoded="" urlpathencoded=""></OtherInfo>
  <Conventions label="Conventions" urlencoded="International+Standard+Archival+Authority+Record+for+Corporate+Bodies%2c+Persons+and+Families+-+ISAAR(CPF)+2nd+edition+-+ICA+2004+ISBN+2-9521932-2-3%0aNational+Council+on+Archives%2c+Rules+for+the+Construction+of+Personal%2c+Place+and+Corporate+Names%2c+1997" urlpathencoded="International%20Standard%20Archival%20Authority%20Record%20for%20Corporate%20Bodies,%20Persons%20and%20Families%20-%20ISAAR(CPF)%202nd%20edition%20-%20ICA%202004%20ISBN%202-9521932-2-3%0aNational%20Council%20on%20Archives,%20Rules%20for%20the%20Construction%20of%20Personal,%20Place%20and%20Corporate%20Names,%201997">International Standard Archival Authority Record for Corporate Bodies, Persons and Families - ISAAR(CPF) 2nd edition - ICA 2004 ISBN 2-9521932-2-3
  <PublicView label="PublicView" urlencoded="Yes" urlpathencoded="Yes">Yes</PublicView>
  <Set label="Set" urlencoded="" urlpathencoded=""></Set>
  <ADMIN_DETAILS label="ADMIN_DETAILS" urlencoded="" urlpathencoded=""></ADMIN_DETAILS>
  <Creator label="Creator" urlencoded="MAllen" urlpathencoded="MAllen">MAllen</Creator>
  <Created label="Created" urlencoded="24%2f10%2f2018" urlpathencoded="24/10/2018">24/10/2018</Created>
  <Modifier label="Modifier" urlencoded="MAllen" urlpathencoded="MAllen">MAllen</Modifier>
  <Modified label="Modified" urlencoded="24%2f10%2f2018" urlpathencoded="24/10/2018">24/10/2018</Modified>
  <RecordID label="RecordID" urlencoded="f6f5efff-ad31-460d-8318-9ac822c751c4" urlpathencoded="f6f5efff-ad31-460d-8318-9ac822c751c4">f6f5efff-ad31-460d-8318-9ac822c751c4</RecordID>