  <Code label="Code" urlencoded="DS%2fUK%2f1036" urlpathencoded="DS/UK/1036">DS/UK/1036</Code>
  <Surname label="Surname" urlencoded="Bridge" urlpathencoded="Bridge">Bridge</Surname>
  <Forenames label="Forenames" urlencoded="Walter" urlpathencoded="Walter">Walter</Forenames>
  <PreTitle label="PreTitle" urlencoded="" urlpathencoded=""></PreTitle>
  <Title label="Title" urlencoded="" urlpathencoded=""></Title>
  <Dates label="Dates" urlencoded="1834-1901" urlpathencoded="1834-1901">1834-1901</Dates>
  <Gender label="Gender" urlencoded="Male" urlpathencoded="Male">Male</Gender>
  <ParallelEntry label="ParallelEntry" urlencoded="" urlpathencoded=""></ParallelEntry>
  <NonPreferredTerm label="NonPreferredTerm" urlencoded="" urlpathencoded=""></NonPreferredTerm>
  <INFORMATIONAREA label="INFORMATIONAREA" urlencoded="" urlpathencoded=""></INFORMATIONAREA>
  <DatesAndPlaces label="DatesAndPlaces" urlencoded="Born+19+November+1834%2c+Manchester.+Entered+the+English+Province+of+the+Society+of+Jesus+7+September+1843.+Ordained+as+a+Roman+Catholic+priest+1867.+Final+vows+in+the+Society+of+Jesus+2+February+1872.+Died+28+October+1901%2c+Boscombe." urlpathencoded="Born%2019%20November%201834,%20Manchester.%20Entered%20the%20English%20Province%20of%20the%20Society%20of%20Jesus%207%20September%201843.%20Ordained%20as%20a%20Roman%20Catholic%20priest%201867.%20Final%20vows%20in%20the%20Society%20of%20Jesus%202%20February%201872.%20Died%2028%20October%201901,%20Boscombe.">Born 19 November 1834, Manchester. Entered the English Province of the Society of Jesus 7 September 1843. Ordained as a Roman Catholic priest 1867. Final vows in the Society of Jesus 2 February 1872. Died 28 October 1901, Boscombe.</DatesAndPlaces>
  <Address label="Address" urlencoded="" urlpathencoded=""></Address>
  <Nationality label="Nationality" urlencoded="" urlpathencoded=""></Nationality>
  <Activity label="Activity" urlencoded="" urlpathencoded=""></Activity>
  <OtherInfo label="OtherInfo" urlencoded="" urlpathencoded=""></OtherInfo>
  <PublishedWorks label="PublishedWorks" urlencoded="" urlpathencoded=""></PublishedWorks>
  <Conventions label="Conventions" urlencoded="International+Standard+Archival+Authority+Record+for+Corporate+Bodies%2c+Persons+and+Families+-+ISAAR(CPF)+2nd+edition+-+ICA+2004+ISBN+2-9521932-2-3%0aNational+Council+on+Archives%2c+Rules+for+the+Construction+of+Personal%2c+Place+and+Corporate+Names%2c+1997" urlpathencoded="International%20Standard%20Archival%20Authority%20Record%20for%20Corporate%20Bodies,%20Persons%20and%20Families%20-%20ISAAR(CPF)%202nd%20edition%20-%20ICA%202004%20ISBN%202-9521932-2-3%0aNational%20Council%20on%20Archives,%20Rules%20for%20the%20Construction%20of%20Personal,%20Place%20and%20Corporate%20Names,%201997">International Standard Archival Authority Record for Corporate Bodies, Persons and Families - ISAAR(CPF) 2nd edition - ICA 2004 ISBN 2-9521932-2-3
  <PublicView label="PublicView" urlencoded="Yes" urlpathencoded="Yes">Yes</PublicView>
  <Set label="Set" urlencoded="" urlpathencoded=""></Set>
  <ADMIN_DETAILS label="ADMIN_DETAILS" urlencoded="" urlpathencoded=""></ADMIN_DETAILS>
  <Creator label="Creator" urlencoded="MAllen" urlpathencoded="MAllen">MAllen</Creator>
  <Created label="Created" urlencoded="26%2f10%2f2018" urlpathencoded="26/10/2018">26/10/2018</Created>
  <Modifier label="Modifier" urlencoded="MAllen" urlpathencoded="MAllen">MAllen</Modifier>
  <Modified label="Modified" urlencoded="26%2f10%2f2018" urlpathencoded="26/10/2018">26/10/2018</Modified>
  <RecordID label="RecordID" urlencoded="ad8da0d2-a676-449c-bf99-901bc792ee30" urlpathencoded="ad8da0d2-a676-449c-bf99-901bc792ee30">ad8da0d2-a676-449c-bf99-901bc792ee30</RecordID>