  <Code label="Code" urlencoded="DS%2fUK%2f1038" urlpathencoded="DS/UK/1038">DS/UK/1038</Code>
  <Surname label="Surname" urlencoded="Brinkman" urlpathencoded="Brinkman">Brinkman</Surname>
  <Forenames label="Forenames" urlencoded="Bruno" urlpathencoded="Bruno">Bruno</Forenames>
  <PreTitle label="PreTitle" urlencoded="" urlpathencoded=""></PreTitle>
  <Title label="Title" urlencoded="" urlpathencoded=""></Title>
  <Dates label="Dates" urlencoded="1919-2005" urlpathencoded="1919-2005">1919-2005</Dates>
  <Gender label="Gender" urlencoded="Male" urlpathencoded="Male">Male</Gender>
  <ParallelEntry label="ParallelEntry" urlencoded="" urlpathencoded=""></ParallelEntry>
  <NonPreferredTerm label="NonPreferredTerm" urlencoded="" urlpathencoded=""></NonPreferredTerm>
  <INFORMATIONAREA label="INFORMATIONAREA" urlencoded="" urlpathencoded=""></INFORMATIONAREA>
  <DatesAndPlaces label="DatesAndPlaces" urlencoded="Born+6+August+1916%2c+Kensington%2c+England.+Entered+the+British+Province+of+the+Society+of+Jesus+7+September+1938.+Ordained+as+a+Roman+Catholic+priest+11+July+1949.+Final+vows+in+the+Society+of+Jesus+2+February+1956.+Died+6+October+2005%2c+Highgate+Nursing+Homing%2c+London%2c+England." urlpathencoded="Born%206%20August%201916,%20Kensington,%20England.%20Entered%20the%20British%20Province%20of%20the%20Society%20of%20Jesus%207%20September%201938.%20Ordained%20as%20a%20Roman%20Catholic%20priest%2011%20July%201949.%20Final%20vows%20in%20the%20Society%20of%20Jesus%202%20February%201956.%20Died%206%20October%202005,%20Highgate%20Nursing%20Homing,%20London,%20England.">Born 6 August 1916, Kensington, England. Entered the British Province of the Society of Jesus 7 September 1938. Ordained as a Roman Catholic priest 11 July 1949. Final vows in the Society of Jesus 2 February 1956. Died 6 October 2005, Highgate Nursing Homing, London, England.</DatesAndPlaces>
  <Address label="Address" urlencoded="" urlpathencoded=""></Address>
  <Activity label="Activity" urlencoded="" urlpathencoded=""></Activity>
  <Relationships label="Relationships" urlencoded="" urlpathencoded=""></Relationships>
  <OtherInfo label="OtherInfo" urlencoded="" urlpathencoded=""></OtherInfo>
  <PublishedWorks label="PublishedWorks" urlencoded="" urlpathencoded=""></PublishedWorks>
  <Source label="Source" urlencoded="British+Province+Catalogue+of+the+Society+of+Jesus+2003" urlpathencoded="British%20Province%20Catalogue%20of%20the%20Society%20of%20Jesus%202003">British Province Catalogue of the Society of Jesus 2003</Source>
  <Conventions label="Conventions" urlencoded="International+Standard+Archival+Authority+Record+for+Corporate+Bodies%2c+Persons+and+Families+-+ISAAR(CPF)+2nd+edition+-+ICA+2004+ISBN+2-9521932-2-3%0aNational+Council+on+Archives%2c+Rules+for+the+Construction+of+Personal%2c+Place+and+Corporate+Names%2c+1997" urlpathencoded="International%20Standard%20Archival%20Authority%20Record%20for%20Corporate%20Bodies,%20Persons%20and%20Families%20-%20ISAAR(CPF)%202nd%20edition%20-%20ICA%202004%20ISBN%202-9521932-2-3%0aNational%20Council%20on%20Archives,%20Rules%20for%20the%20Construction%20of%20Personal,%20Place%20and%20Corporate%20Names,%201997">International Standard Archival Authority Record for Corporate Bodies, Persons and Families - ISAAR(CPF) 2nd edition - ICA 2004 ISBN 2-9521932-2-3
  <PublicView label="PublicView" urlencoded="Yes" urlpathencoded="Yes">Yes</PublicView>
  <Set label="Set" urlencoded="" urlpathencoded=""></Set>
  <ADMIN_DETAILS label="ADMIN_DETAILS" urlencoded="" urlpathencoded=""></ADMIN_DETAILS>
  <Creator label="Creator" urlencoded="MAllen" urlpathencoded="MAllen">MAllen</Creator>
  <Created label="Created" urlencoded="01%2f11%2f2018" urlpathencoded="01/11/2018">01/11/2018</Created>
  <Modified label="Modified" urlencoded="11%2f01%2f2022" urlpathencoded="11/01/2022">11/01/2022</Modified>