  <Code label="Code" urlencoded="DS%2fUK%2f1077" urlpathencoded="DS/UK/1077">DS/UK/1077</Code>
  <Surname label="Surname" urlencoded="Fitzsimons" urlpathencoded="Fitzsimons">Fitzsimons</Surname>
  <Forenames label="Forenames" urlencoded="James" urlpathencoded="James">James</Forenames>
  <PreTitle label="PreTitle" urlencoded="" urlpathencoded=""></PreTitle>
  <Title label="Title" urlencoded="" urlpathencoded=""></Title>
  <Dates label="Dates" urlencoded="1919-2015" urlpathencoded="1919-2015">1919-2015</Dates>
  <Gender label="Gender" urlencoded="Male" urlpathencoded="Male">Male</Gender>
  <ParallelEntry label="ParallelEntry" urlencoded="" urlpathencoded=""></ParallelEntry>
  <NonPreferredTerm label="NonPreferredTerm" urlencoded="" urlpathencoded=""></NonPreferredTerm>
  <INFORMATIONAREA label="INFORMATIONAREA" urlencoded="" urlpathencoded=""></INFORMATIONAREA>
  <DatesAndPlaces label="DatesAndPlaces" urlencoded="Born+26+May+1919+Liverpool+(England).+Entered+the+English+Province+of+the+Society+of+Jesus+7+September+1935.+Ordained+as+a+Roman+Catholic+priest+8+September+1951.+Final+vows+in+the+Society+of+Jesus+17+July+1978.+Died+8+January+2015+South+Africa." urlpathencoded="Born%2026%20May%201919%20Liverpool%20(England).%20Entered%20the%20English%20Province%20of%20the%20Society%20of%20Jesus%207%20September%201935.%20Ordained%20as%20a%20Roman%20Catholic%20priest%208%20September%201951.%20Final%20vows%20in%20the%20Society%20of%20Jesus%2017%20July%201978.%20Died%208%20January%202015%20South%20Africa.">Born 26 May 1919 Liverpool (England). Entered the English Province of the Society of Jesus 7 September 1935. Ordained as a Roman Catholic priest 8 September 1951. Final vows in the Society of Jesus 17 July 1978. Died 8 January 2015 South Africa. </DatesAndPlaces>
  <Address label="Address" urlencoded="" urlpathencoded=""></Address>
  <Nationality label="Nationality" urlencoded="" urlpathencoded=""></Nationality>
  <Activity label="Activity" urlencoded="" urlpathencoded=""></Activity>
  <PublishedWorks label="PublishedWorks" urlencoded="" urlpathencoded=""></PublishedWorks>
  <OtherInfo label="OtherInfo" urlencoded="" urlpathencoded=""></OtherInfo>
  <Source label="Source" urlencoded="Obituary+in+Letters+%26+Notices+102%2c+85-94" urlpathencoded="Obituary%20in%20Letters%20&amp;%20Notices%20102,%2085-94">Obituary in Letters &amp; Notices 102, 85-94</Source>
  <Conventions label="Conventions" urlencoded="International+Standard+Archival+Authority+Record+for+Corporate+Bodies%2c+Persons+and+Families+-+ISAAR(CPF)+2nd+edition+-+ICA+2004+ISBN+2-9521932-2-3%0aNational+Council+on+Archives%2c+Rules+for+the+Construction+of+Personal%2c+Place+and+Corporate+Names%2c+1997" urlpathencoded="International%20Standard%20Archival%20Authority%20Record%20for%20Corporate%20Bodies,%20Persons%20and%20Families%20-%20ISAAR(CPF)%202nd%20edition%20-%20ICA%202004%20ISBN%202-9521932-2-3%0aNational%20Council%20on%20Archives,%20Rules%20for%20the%20Construction%20of%20Personal,%20Place%20and%20Corporate%20Names,%201997">International Standard Archival Authority Record for Corporate Bodies, Persons and Families - ISAAR(CPF) 2nd edition - ICA 2004 ISBN 2-9521932-2-3
  <PublicView label="PublicView" urlencoded="Yes" urlpathencoded="Yes">Yes</PublicView>
  <Set label="Set" urlencoded="" urlpathencoded=""></Set>
  <ADMIN_DETAILS label="ADMIN_DETAILS" urlencoded="" urlpathencoded=""></ADMIN_DETAILS>
  <Created label="Created" urlencoded="15%2f02%2f2019" urlpathencoded="15/02/2019">15/02/2019</Created>
  <Modified label="Modified" urlencoded="15%2f02%2f2019" urlpathencoded="15/02/2019">15/02/2019</Modified>
  <RecordID label="RecordID" urlencoded="ca122faa-d58b-4418-8d27-eebc3b633102" urlpathencoded="ca122faa-d58b-4418-8d27-eebc3b633102">ca122faa-d58b-4418-8d27-eebc3b633102</RecordID>