  <Code label="Code" urlencoded="DS%2fUK%2f1082" urlpathencoded="DS/UK/1082">DS/UK/1082</Code>
  <Surname label="Surname" urlencoded="Moffat" urlpathencoded="Moffat">Moffat</Surname>
  <Forenames label="Forenames" urlencoded="Ronald" urlpathencoded="Ronald">Ronald</Forenames>
  <PreTitle label="PreTitle" urlencoded="" urlpathencoded=""></PreTitle>
  <Title label="Title" urlencoded="" urlpathencoded=""></Title>
  <Dates label="Dates" urlencoded="1908-1996" urlpathencoded="1908-1996">1908-1996</Dates>
  <Gender label="Gender" urlencoded="Male" urlpathencoded="Male">Male</Gender>
  <ParallelEntry label="ParallelEntry" urlencoded="" urlpathencoded=""></ParallelEntry>
  <NonPreferredTerm label="NonPreferredTerm" urlencoded="" urlpathencoded=""></NonPreferredTerm>
  <INFORMATIONAREA label="INFORMATIONAREA" urlencoded="" urlpathencoded=""></INFORMATIONAREA>
  <DatesAndPlaces label="DatesAndPlaces" urlencoded="Born+15+August+1908+London+(England).+Entered+the+English+Province+of+the+Society+of+Jesus+8+June+1926.+Ordained+as+a+Roman+Catholic+priest+20+July+1941.+Final+vows+in+the+Society+of+Jesus+2+February+1948.+Died+17+August+1996+London." urlpathencoded="Born%2015%20August%201908%20London%20(England).%20Entered%20the%20English%20Province%20of%20the%20Society%20of%20Jesus%208%20June%201926.%20Ordained%20as%20a%20Roman%20Catholic%20priest%2020%20July%201941.%20Final%20vows%20in%20the%20Society%20of%20Jesus%202%20February%201948.%20Died%2017%20August%201996%20London.">Born 15 August 1908 London (England). Entered the English Province of the Society of Jesus 8 June 1926. Ordained as a Roman Catholic priest 20 July 1941. Final vows in the Society of Jesus 2 February 1948. Died 17 August 1996 London.</DatesAndPlaces>
  <Address label="Address" urlencoded="" urlpathencoded=""></Address>
  <Nationality label="Nationality" urlencoded="" urlpathencoded=""></Nationality>
  <Activity label="Activity" urlencoded="" urlpathencoded=""></Activity>
  <PublishedWorks label="PublishedWorks" urlencoded="" urlpathencoded=""></PublishedWorks>
  <OtherInfo label="OtherInfo" urlencoded="" urlpathencoded=""></OtherInfo>
  <Source label="Source" urlencoded="" urlpathencoded=""></Source>
  <Conventions label="Conventions" urlencoded="International+Standard+Archival+Authority+Record+for+Corporate+Bodies%2c+Persons+and+Families+-+ISAAR(CPF)+2nd+edition+-+ICA+2004+ISBN+2-9521932-2-3%0aNational+Council+on+Archives%2c+Rules+for+the+Construction+of+Personal%2c+Place+and+Corporate+Names%2c+1997" urlpathencoded="International%20Standard%20Archival%20Authority%20Record%20for%20Corporate%20Bodies,%20Persons%20and%20Families%20-%20ISAAR(CPF)%202nd%20edition%20-%20ICA%202004%20ISBN%202-9521932-2-3%0aNational%20Council%20on%20Archives,%20Rules%20for%20the%20Construction%20of%20Personal,%20Place%20and%20Corporate%20Names,%201997">International Standard Archival Authority Record for Corporate Bodies, Persons and Families - ISAAR(CPF) 2nd edition - ICA 2004 ISBN 2-9521932-2-3
  <PublicView label="PublicView" urlencoded="Yes" urlpathencoded="Yes">Yes</PublicView>
  <Set label="Set" urlencoded="" urlpathencoded=""></Set>
  <ADMIN_DETAILS label="ADMIN_DETAILS" urlencoded="" urlpathencoded=""></ADMIN_DETAILS>
  <Created label="Created" urlencoded="15%2f02%2f2019" urlpathencoded="15/02/2019">15/02/2019</Created>
  <Modified label="Modified" urlencoded="15%2f02%2f2019" urlpathencoded="15/02/2019">15/02/2019</Modified>
  <RecordID label="RecordID" urlencoded="432f5a10-8477-40b3-ac2b-702a51d97a57" urlpathencoded="432f5a10-8477-40b3-ac2b-702a51d97a57">432f5a10-8477-40b3-ac2b-702a51d97a57</RecordID>